Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

„Wedding Crashers“ е страшно популарен филм од 2005 година кој до ден денес се гледа повторно и повторно. Тоа не значи дека и сѐ е во ред со него.

Во режија на Дејвид Добкин и сценарио на Стив Фејбр и Боб Фишер, комедијата во главната улога ги виде Овен Вилсон и Винс Вон, а се појавуваат и Кристофер Вокен, Рејчел МекАдамс, Бредли Купер, Ајла Фишер и Џејн Сејмур.

Со буџет од 40 милиони долари, „Wedding Crashers“ оствари севкупна заработка од 288,5 милиони долари.

Ова се сите грешки кои тимот на CinemaSins успеа да ги воочи во ова ремек дело:

Remote video URL
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

Филм & ТВ

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Read more

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Read more

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе

Почина актерот Вили Гарсон, познат по улогата во „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Handmaid’s Tale“ постави нов рекорд кој не е за фалење

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот тизер за продолжението на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе