Секси Golf

Запознајте го најатрактивниот VW Golf на сите времиња.

Ја имаше својата премиера во видеоигра, а потоа ја виде светлината на денот.

Во 2014 година Volkswagen го донесе GTI Roadster Vision Gran Turismo на традиционалниот собир на љубителите на GTI. Повеќето ќе се согласат, ако некој Golf е „секси“, тогаш дефинитивно тоа е овој.

Благодарени на каналот Autogefuhl на YouTube, сега можеме повторно да го видиме тој автомобил и подобро да го запознаеме.

Футуристичкиот Golf е висок само еден метар, а е поставен на тркала од 20 инчи. Огнената црвена боја придонесува за атрактивниот дизајн, како и деталите како што се минимизираните LED светла, централно поставениот издув и огромното задно крило.

Автомобилот е интересен и одвнатре, каде доминира волан позајмен од Формула 1.

Неговиот исклучително чист изглед јасно покажува дека е создаден за возење. И тука му помага 3.0 V6 со над 500 КС. Овој концепт наводно достигнува стотка за 3,6 секунди и забрзува над 300 км/час.

Remote video URL
Тагови
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Авто новости

Topolino е најмалиот електричен автомобил на FIAT

Read more

Citroën го претстави хибридниот C5 Aircross

Read more

Светски рекорд: Електричен автомобил помина 2000 километри без застанување

Read more

Пресметката е јасна: Еуро 7 ги поскапува автомобилите за 2.000 евра

Read more
 

Автомобили

Topolino е најмалиот електричен автомобил на FIAT

Читај повеќе
  • filter

Citroën го претстави хибридниот C5 Aircross

Читај повеќе
  • play_arrow

Светски рекорд: Електричен автомобил помина 2000 километри без застанување

Читај повеќе

Пресметката е јасна: Еуро 7 ги поскапува автомобилите за 2.000 евра

Читај повеќе

Што означуваат зелените ленти што се појавија на патиштата во Словенија?

Читај повеќе

Tesla Model Y е најпродаван автомобил во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Читај повеќе

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Читај повеќе