Серијата „You“ ја престигна „Squid Game“ и моментално е најгледана на Netflix

Иако „Squid Game“ веќе неколку недели по ред беше главна тема во медиумите и на социјалните мрежи, кратко време ја задржа титулата најгледана серија на Netflix. Само неколку часа по премиерата на третата сезона на серијата „You“, јужнокорејскиот хит падна на второто место.

Третата сезона на популарната серија „You“ премиерно беше претставена на 15 октомври и за многу кратко време се искачи на врвот на најпопуларните серии на оваа платформа, пишува Business Insider.

Во психолошкиот трилер „You“ се зборува за убиецот Џои Голдберг и неговата девојка Лав Квин. Пред крајот на втората сезона гледачите дознаа дека Лав е бремена, а парот во третата сезона се сели во мало предградие за да се посвети на семејството и да го заборави мрачното минато.

Првата сезона излезе во 2018 година, а втората во 2020 година. Netflix eден ден претходно најави дека се подготвува сценарио за 4. сезона што ги израдува обожавателите ширум светот.

Remote video URL
Тагови
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Read more

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Read more

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе
  • play_arrow

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата корејска серија „Hellbound“ руши рекорди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ридли Скот ги обвини младите и технологијата за неуспехот на „The Last Duel“

Читај повеќе

Кијану Ривс: Изгледа уште сум во брак со Винона Рајдер

Читај повеќе