Македонија

Сончево со мала облачност и температура до 16 степени

19. февруари 2020 - 7:50 | МИА

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од попладне облачноста ќе се зголемува, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 5 степени, а дневната од 7 до 16 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе достигне до 2 степена, а дневната до 13 степени. 

Коментирај