Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк (ДПР) Денис Пушилин на својот Telegram објави дека Стивен Сигал пристигнал да го посети овој регион и дека планира да сними документарен филм кој „ќе го промени погледот на војната во Украина“.

Американскиот актер, сценарист и режисер Стивен Сигал го посети украинскиот сепаратистички регион Доњецк, што во вторникот го потврди и Пушилин.

„Стивен Сигал снима документарен филм за војната во Донбас. Денеска разговараше со воените затвореници во истражниот затвор Јеленовка“, рече Пушилин.

URL

Тој истакна дека американски филмски режисер рекол дека 98 отсто од луѓето кои зборуваат за конфликтот во Донбас во медиумите никогаш не биле во тој регион.

„Тој сака да го смени погледот на оваа војна, тешка задача. Му посакувам успех и му благодарам што ја посети Републиката во овој многу неизвесен период“, заклучи Пушилин.

Руските режимски медиуми јавуваат дека Сигал пристигнал во Донбас како „специјален претставник на руското Министерство за надворешни работи за хуманитарни односи со САД“.

Да потсетиме, руската пропагандна машина се обидува да создаде лажна слика за настаните во Украина. Исто така, тие се обидуваат да ја оправдаат агресијата врз Украина.

URL
URL
URL
URL
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Read more

Што ќе гледаме на Netflix во октомври?

Read more

Додека Брус Вилис е во пензија, неговиот „дигитален близнак“ снима реклами

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во октомври?

Читај повеќе
  • play_arrow

Додека Брус Вилис е во пензија, неговиот „дигитален близнак“ снима реклами

Читај повеќе

Епидемија на сифилис ја стопираше порно индустријата

Читај повеќе

Затворот во Зеница во новата сезона на „Inside the World’s Toughest Prisons“ на Netflix

Читај повеќе

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Читај повеќе
  • play_arrow

Холивуд мета на Малала: Недоволно се застапени муслиманите

Читај повеќе
  • play_arrow

Не престануваат лошите критики за новиот филм за Мерлин Монро, гледачите згрозени

Читај повеќе