Android

Android ќе ги „архивира“ апликациите за да ослободи меморија на уредот

Google развива алатка која ќе ви овозможи да „архивирате“ одредени апликации со цел да ослободите простор или меморија на уредот.
Read more

Неколку начини на кои мобилниот телефон ве следи

Android оперативниот систем на Google е директно интегриран со корисничките интернет активности. Добро е да знаете колку омилениот смартфон ги следи вашите активности.
Read more
play_arrow

Како да го поставите Android телефонот за да работи подобро?

Промените во поставките може да го продолжат животниот век на батеријата, да донесат придобивки од темниот режим и да направат значителна разлика за уморните очи.
Read more

Како да скенирате документ со помош на Android телефон?

Камерите на постарите паметни телефони не го задоволуваа квалитет на снимките, но тоа се промени со помодерните уреди.
Read more

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

YouTube започна со тестирање на нова функција наречена Smart Downloads, која се прави на апликацијата наменета за уреди со Android.
Read more
filter

Android 13 „Tiramisu“: Поголема контрола, повеќе јазици, различен изглед и подобра автономија

Android 12 не стигна ниту до премиум смартфоните, а тимот од форумот на XDA Developers доби шанса да си поигра со оперативниот систем Андроид 13 „Tiramisu“ и новостите што ги носи.
Read more

Ако ги имате овие 8 Android апликации - избришете ги веднаш

Неодамна беше утврдено дека вкупно осум Android апликации од продавницата Google Play го содржат малициозниот софтвер Joker.
Read more

Samsung го подготвува Android 12 за серијата Galaxy S21

Бета изданијата на Android 12 се веќе достапни за преземање на Google Pixel телефоните и некои уреди на ASUS, OnePlus, Oppo, Xiaomi, Realme, TCL, Vivо, но недостасува Samsung кој е еден од најдобрите произведувач
Read more

Google го претстави новиот Android 12

Компанијата Google на годинашниот настан Google I/O ја претстави новата верзија на оперативниот систем Android.
Read more

Како да блокирате несакани повици?

Без оглед на причината зошто сакате да блокирате нечии повици, оперативниот систем Android нуди решение како дел од својата апликација за повици и неколку трикови скриени во поставките.
Read more

Пак немаш меморија? Овие апликации најефикасно ги чистат Android телефоните

Повеќето луѓе почнуваат да размислуваат за чистење на меморијата на смартфонот само кога уредот ќе се закочи или им треба повеќе простор за да даунлодираат нешто.
Read more

Милиони Android смартфони пред голем проблем - Дали е вашиот меѓу нив?

Корисниците на постари телефони со Android оперативен систем често имаат проблеми затоа што нивните уреди се премногу застарени за некои услуги.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more