ЕХФ Ж ЕУРО 2022

Савевски: Да дадеме максимум против силната Холандија

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 18 часот ќе се соочи со Холандија во 2. коло на Европското првенство 2022.
Read more
filter

Македонските ракометарки поразени од Франција на стартот на ЕУРО 2022

Read more
play_arrow

Македонските ракометарки ги почнуваат настапите на ЕУРО 2022

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на Европското првенство 2022.
Read more
filter

Последни подготовки во Борис Трајковски пред почетокот на ЕУРО за ракометарки

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје се прават завршните подготовки пред почетокот на Европското првенство за ракометарки.
Read more

Ракометарките добија тешка група на домашното ЕУРО

Женската ракометна репрезентација на Македонија немаше воопшто среќа во денешната жрепка за групите на Европското првенство 2022.
Read more
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more