FIFA

play_arrow

Прв трејлер: Како изгледа новата „FIFA“?

Збогум FIFA, добредојде EA Sports FC 24. Еве што треба да знаете за новата игра.
Read more
play_arrow

Како се менуваше легендарната игра FIFA од 1993 година до денес?

Светски популарната видео игра FIFA е создадена во 1993 година и сè уште ги забавува обожавателите ширум светот.
Read more
play_arrow

Играта FIFA Mobile доби Manager Mode

Навивачите на FIFA Mobile кои повеќе би сакале да управуваат со цел тим наместо да ги контролираат играчите, сега имаат шанса да го сторат тоа.
Read more
play_arrow

Објавен трејлер за новата FIFA 22

Компанијата EA соопшти дека видеоиграта FIFA 22 ќе пристигне во октомври, а објавен е и трејлер.
Read more

Танганга: Со Роналдо играв само на „FIFA“, потоа во живо

Дефанзивецот од редовите на Тотенхем се присетува како порано со големите фудбалски ѕверки можел само да игра на популарната игра „FIFA“.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more