FIFA

play_arrow

Играта FIFA Mobile доби Manager Mode

Навивачите на FIFA Mobile кои повеќе би сакале да управуваат со цел тим наместо да ги контролираат играчите, сега имаат шанса да го сторат тоа.
Read more
play_arrow

Објавен трејлер за новата FIFA 22

Компанијата EA соопшти дека видеоиграта FIFA 22 ќе пристигне во октомври, а објавен е и трејлер.
Read more

Танганга: Со Роналдо играв само на „FIFA“, потоа во живо

Дефанзивецот од редовите на Тотенхем се присетува како порано со големите фудбалски ѕверки можел само да игра на популарната игра „FIFA“.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more