Intel

Intel тврди дека го има најбрзиот процесор во светот

Intel го претстави процесорот Core i9-12900KS „Special Edition“, за кој компанијата тврди дека е најбрзиот десктоп процесор во светот.
Read more
play_arrow
filter

Новите лаптопи на Intel ќе бидат ѕверови: 9+ часа батерија, 12. генерација Core процесор, 5G и fullHD камера

Intel Evo е спецификацијата на овој производител на чипови, која гарантира премиум искуство на секој што користи кој било од Evo уредите.
Read more
реклама

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Четири хороскопски знаци на кои есента им носи многу пари

Read more