неверство

Ако партнерот ви го постави ова прашање, веројатно размислува за неверство

Неверството е една од најчестите причини поради развод или раскинување, а луѓето честопати не се свесни колку размислуваат за тоа.
Read more

Мажите кои изневеруваат тоа го прават поради една од овие причини

Мажите и жените можат да изневеруваат од различни причини, објаснува брачниот и семеен терапевт Шејн Биркел.
Read more

Трите најчести причини зошто жените изневеруваат

Прекршувањето на верноста подеднакво преовладува и кај мажите и кај жените, митот дека мажите повеќе изневеруваат е далечно минато.
Read more

Што точно е неверство, мажите и жените имаат различни дефиниции

Неверството во врска или во брак е многу честа појава, тоа го докажуваат и многу истражувања.  Но, ако побарате дефиниција што точно е неверство или прељуба, ќе добиете различни начини на дефинирање од мажите и ж
Read more

Како да ја одржите врската по неверство?

Парот кој заеднички решил да премине преку неверство, да го прости тој чин и да продолжи заедно, се соочува со бројни ризици, а најголемиот што може да биде токсичен е недовербата.
Read more

Сте го изневериле партнерот: Дали да признаете или не?

Кога треба да признете дека сте го изневериле партнерот, дали постои совршен момент за тоа? Одговор на ова прашање даваат неколку експерти за врска.
Read more

Што вели науката за еднаш прељубник, секогаш прељубник?

Студија во која биле следени парови во период од пет години откри дека луѓето кои го изневериле партнерот во првата врска постои ризик од трипати повеќе дека најверојатно ќе го изневерат и следниот партнер.
Read more

Хороскоп и љубов: Знак кој не изневерува и не простува неверство

Хороскопот открива многу за ставот за неверството, а еден хороскопски знак е познат по својата безусловна верност.
Read more

Поранешна ескорт дама откри зошто мажите изневеруваат

Поранешна ескорт дама која работела за високата класа вели дека оваа професија ја довела во контакт со мажи од сите сфери на животот, па вели дека знае зошто мажите изневеруваат.
Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

За појава на неверство во некоја врска постојат повеќе причини како желбите за авантура, промени низ животот или врската, напорната работа и слично. Тоа се само дел од ситуациите кои може да доведат до неверство.
Read more

Мажот што гледа други жени, не изневерува

Колумнистката и сексолог Надја Бокоди смета дека налагањето правила на партнерот може да доведе до пропаст на врската.
Read more

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Можеби на прв поглед звучи невозможна идејата за изневерување во текот на одреден карантин и рестриктивни мерки, но најново истражување покажа дека ниту оваа ситуација не ги спречи луѓето да изневеруваат.
Read more
реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Read more