Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ на списокот на пријавени за Мастерсот во Париз - дали ќе игра?

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Новак Ѓоковиќ е разочаран по двата пораза во полуфиналето на Олимписките игри во Токио.
Read more

Ѓоковиќ со победа ја почна одбраната на трофејот во Вимблдон

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ја почна денеска одбраната на титулата на турнирот во Вимблдон со победа во четири сета, 4:6, 6:1, 6:2, 6:2 над Британецот Џек Дрeјпер.
Read more

New York Times: Овој Вимблдон е на Новак Ѓоковиќ. Не превртувајте очи

New York Times објави текст со наслов „Овој Вимблдон е на Новак Ѓоковиќ. Не превртувајте очи“.
Read more

Ѓоковиќ: Сакам да играм во пет сетови против млади тенисери

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ оцени дека неговата физичка подготвеност и искуство биле решавачки да ја надомести негативата од 0:2 во сетови против 19-годишниот Италијанец Лоренцо Музети и да избори веч
Read more

Ѓоковиќ се откажа од Мастерсот во Мајами

Новак Ѓоковиќ соопшти дека нема да игра на Мастерсот во Мајами.
Read more

Ѓоковиќ го сруши рекордот на Федерер по најмногу недели како рекет број еден во светот

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денес ја започна 311. недела како прв рекет во светот, се наведува на официјалната веб-страница на АТП.
Read more

Ѓоковиќ откри со каква повреда се здоби на АО, ќе паузира еден месец

Новак Ѓоковиќ го освои Австралија Опен со победата над Русинот Данил Медведев по игра од еден час и 53 минути, но во средината на турнирот српскиот тенисер почна да се жали на повреда која се влоши.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ по деветти пат го освои Австралија Опен

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, е победник на годинашното издание Австралија Опен.
Read more

Ѓоковиќ го елиминираше противникот на стартот на Ролан Гарос

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ се пласираше во второто коло на Ролан Гарос со победата над Микаел Имер.
Read more

Ѓоковиќ утре ќе ги добие резултатите од тестирањето, потоа ќе се обрати на јавноста

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, беше тестиран за коронавирус и резултатите ќе ги добие утре, потврдено е од неговиот ПР тим.
Read more

Кирјос за коронавирусот кај тенисерите во Задар: Сосема глупава одлука за одржување на турнир

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос како глупава ја оцени одлуката да се игра ревијален турнир во Задар организиран од Новак Ѓоковиќ. Кај неколку учесници на турнирот е пронајден коронавирус.
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Апасиев го цитира Кастро, Мицкоски збунет: Ќе има соработка или не?

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more