Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ утре ќе ги добие резултатите од тестирањето, потоа ќе се обрати на јавноста

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, беше тестиран за коронавирус и резултатите ќе ги добие утре, потврдено е од неговиот ПР тим.
Read more

Кирјос за коронавирусот кај тенисерите во Задар: Сосема глупава одлука за одржување на турнир

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос како глупава ја оцени одлуката да се игра ревијален турнир во Задар организиран од Новак Ѓоковиќ. Кај неколку учесници на турнирот е пронајден коронавирус.
Read more

Поголемиот дел од тенисерите не се согласуваат да се одржи УС Опен

Седумдесет отсто од играчите на АТП не се согласуваат да се одржи УС Опен под услови и ограничувања што организаторите на Грен слем турнирот во Њујорк планираат да ги наметнат.
Read more

Федерер аут до крајот на сезоната, Ѓоковиќ размислува да не оди на УС опен

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер најави дека нема да настапи во 2020 година.
Read more
реклама