пиво

Би пробале пиво направено од рециклирана канализациска вода?

Во супермаркетите во Сингапур од неодамна може да се најде светлото пиво NEWBrew, кое се произведува од рециклирана отпадна вода, а кое првенствено беше воведено во 2018 година.
Read more

Ѓоковиќ: Иванишевиќ ме натера да пијам пиво - не уживав

Новак Ѓоковиќ ја освои седмата титула на Вимблдон во неделата победувајќи го Ник Кирјос со 3:1 во сетови.
Read more

Цената на пивото на Мундијалот во Катар ќе биде превисока и нема да се продава на стадионите

Светското првенство во Катар е првото што се одржува во земја со мнозинско муслиманско население, а едно од главните прашања за фудбалските фанови кои планираат да присуствуваат е дали ќе може да се консумира алкохол.
Read more

Митови за пиењето пиво во кои не треба да верувате

Веројатно има неколку митови за пиењето пиво што сте ги слушнале многупати.
Read more

Шест типа на луѓе кои не треба да пијат пиво

Д-р Џонатан Кинг во интервју за Eat This откри шест типа на луѓе кои никогаш не треба да пијат пиво.
Read more
play_arrow

Едно ти, едно јас, Крали Марко набаци

Read more

Украинска пиварница наместо пиво почна да произведува молотови коктели

Вработените во пиварницата „Правда“ во најголемиот град во западна Украина, Лавов, поради руската инвазија, наместо пиво почнале да произведуваат молотови коктели.
Read more

Како пивото влијае на здравјето?

Некои од студиите што ги анализирале научниците покажуваат дека состојките кои природно се наоѓаат во пивото, а не во алкохолот, може да бидат добри за здравјето.
Read more

Кавкаските ритуални жезли всушност биле древни сламки за пиво?

Осум златни и сребрени цевки од гробницата број 1 се чуваат во Ермитаж повеќе од 100 години, а сега нивната вистинска намена е доведена во прашање.
Read more

Четири начини на кои пивото влијае на вашето здравје

Од 2007 година до 2020 година тим научници во Шпанија спроведе истражување за влијанието на алкохолните пијалаци по здравјето на луѓето.
Read more

Се бара нов крал за англискиот остров на пивото

Локалниот совет на островот во северозападниот дел на Англија распиша конкурс за нов крал кој треба да раководи со историскиот паб и малиот остров на кој е сместен.
Read more

Браво за пивото, ама за ВЦ што правиме?

Read more
реклама

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Четири хороскопски знаци на кои есента им носи многу пари

Read more