платежни картички

Дали ви следува платежна картичка од четвртиот пакет мерки?

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во придружба на заменик-претседателите и министрите од економските ресори, вчера одржа прес-конференција на која беше презентиран четвртиот пакет економски мерки за ревит
Read more

Ангеловска: Издадени над 100 илјади домашни платежни картички во вредност од девет милиони евра

Скопје, 30 јуни 2020 (МИА) – Над 100.000 домашни платежни картички во вредност од девет милиони евра се издадени на граѓаните, објави министерката за финансии Нина Ангеловска на нејзиниот Facebook профил.
Read more

Царовска: Се обработуваат приговорите на граѓаните за платежните картички

Скопје, 19 јуни 2020 (МИА) – Приговорите на граѓаните за платежните картички се разгледуваат, Министерството за финансии и Генералниот секретаријат ги обработуваат и штом ќе имаат сумарни податоци, ќе излезат и ќе ја известат јавноста, реч
Read more
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more