samsung galaxy A

Откриени детали за новиот Samsung Galaxy A82

Samsung наскоро ќе го претстави смартфонот Galaxy A82 со моќен процесор, брзо освежување на екранот и одлични камери.
Read more

Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A22?

Објавени се рендери кои го откриваат изгледот на претстојниот Samsung Galaxy A22.
Read more
filter

Samsung ги претстави смартфоните Galaxy A52 и A72

Компанијата Samsung ја претстави најновата Galaxy A серија на смартфони, односно моделите А52 и А72.
Read more
play_arrow

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy A12

Samsung во ноември ги претстави Galaxy A12 и Galaxy A02s – новите паметни телефони за 2021 година.
Read more
play_arrow

Поглед во новиот Samsung Galaxy A32 5G

Компанијата Samsung во јануари го најави пристапниот 5G смартфон од серијата А.
Read more
filter

Samsung ги претстави новите смартфони Galaxy A12 и A02s

Samsung ги претстави Galaxy A12 и Galaxy A02s – новите паметни телефони за 2021 година.
Read more
filter

Samsung го претстави Galaxy A42 - најевтиниот смартфон кој поддржува 5G мрежа

Samsung го претстави смартфонот Galaxy A42 5G – најновиот уред од серијата А.
Read more
filter

Samsung го најави новиот модел Galaxy A72 со 5 задни камери

Samsung пред неколку години го претстави моделот A9 кој беше првиот смартфон во светот со 4 задни камери, а јужнокорејската компанија наскоро ќе претстави уште еден новитет.
Read more
filter

Samsung го најави новиот модел Galaxy A42 5G со пристапна цена

Во текот на оваа година, од Samsung се потрудија да понудат смартфони кои поддржуваат 5G мрежа, но да имаат пристапна цена, па сега од компанијата го најавија моделот Galaxy A42 5G.
Read more
play_arrow
filter

Samsung го претстави новиот Galaxy A31

Samsung го претстави новиот член на семејството Galaxy A, а тоа е моделот A31.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more