секс

Најдобрите секс пози за парови со силно либидо

Луѓето со високо либидо особено би можеле да уживаат во пози кои овозможуваат подлабока пенетрација или во оние кои помагаат односот да трае подолго, смета секс терапевтката Меган Флеминг.
Read more

Трите најголеми заблуди за сексот

Иако мислиме дека знаеме сè за сексот, факт е дека многу наши сознанија се всушност заблуди. Време е некои од нив да ги оставиме зад себе, нели?
Read more

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Скоро три од четири жени чувствуваат болка во текот на сексуален однос во одреден момент во животот. Без разлика дали е привремена или хронична болка, таа умее да биде неверојатно фрустрирачка.
Read more

Жените открија колку треба да трае идеалниот сексуален однос

Неодамнешно истражување откри дека сексот со предигра би морало да трае барем 25 до 30 минути.
Read more
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more