слабеење

Една промена во исхраната може да помогне побрзо да се изгуби тежина

Обидот за губење тежина може да биде тежок. Да не го спомнуваме тоа што може да биде збунувачки да одлучите кој пристап е вистинскиот за вашите цели.
Read more

Пет најдобри намирници со полномасни намирници за слабеење

Полномасната храна често се поврзува со уживање, но што ако ви кажеме дека прифаќањето на одредена полномасна храна може да ја промени играта на вашиот пат кон слабеење?
Read more

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Масните наслаги не се само естетски, туку и сериозен здравствен проблем.
Read more
play_arrow

Нов фитнес предизвик на TikTok: Дали 12/3/30 е решението за вас?

Ѕвездата на социјалните мрежи и актерка Лорен Жиралдо започна нов TikTok предизвик 12/3/30.
Read more
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more