WIndows 11

Microsoft нуди значително олеснување за корисниците на Windows 11

Најновото ажурирање за Windows им овозможува на корисниците лесно да го променат стандардниот прелистувач или апликација.
Read more

Microsoft Windows 11 доби нови емотикони

Компанијата Microsoft воведе нови емотикони достапни за оперативниот систем Windows 11.
Read more
play_arrow
filter

Време на промени: Дали ви се допаѓа дизајнот за Windows 11?

Извршниот директор на Microsoft Сатја Надела на конференцијата Build во почетокот на месецов соопшти дека изминатите неколку месеци го тестираат новиот оперативен систем.
Read more