Тешко повреден 55-годишен пешак во сообраќајка во Чаир

Во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во Чаир тешко е повреден 55-годишен државјанин од Косово.

Како што е наведено во полицискиот билтен, синоќа во 23:35 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосница од ул.„Џон Кенеди“ и ул.„Кемал Ататурк“, патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од скопјанецот Н.А.(57), удрило во пешак С.С.(55) од Косово.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од екипа од СВР Скопје.

реклама

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more

Пет причини зошто жените изневеруваат

Read more

Што ќе случи во вашето тело кога ќе се откажете од пивото?

Read more

Актерката Силвија Стојановска доби затворска казна за транспорт на кокаин

Read more

Хроника

Приведен криумчар на мигранти, пронајдени 13 лица од Пакистан

Read more

Кривична за скопјанец за криумчарење мигранти

Read more

Актерката Силвија Стојановска доби затворска казна за транспорт на кокаин

Read more

Полицијата откри плантажа со околу 900 стебла канабис во охридско, приведени две лица

Read more
 

Вести

Кои се ставовите на домашните политичари пред 22 јуни?

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот самит Бајден-Путин планирано е да трае четири до пет часа, без храна

Читај повеќе

Сончево и потопло, повремено засилен ветер во Повардарието

Читај повеќе

Приведен криумчар на мигранти, пронајдени 13 лица од Пакистан

Читај повеќе

Од утре се укинува полицискиот час, одлучи Владата

Читај повеќе

Шекеринска: Овој НАТО Самит беше историски за земјава

Читај повеќе

Словенија прогласи крај на епидемијата, но не и на мерките

Читај повеќе

Кривична за скопјанец за криумчарење мигранти

Читај повеќе

Неколку скопски улици утре без вода

Читај повеќе