Тина Тарнер ќе се збогува со публиката со емотивен документарец

Американската пејачка Тина Тарнер официјално објави дека става крај на кариерата, а со публиката ќе се збогува со нов документарец посветен на нејзиниот живот.

На сцената е повеќе од 6 децении, а сега во осумдесет и втората година од животот, реши да се повлече и да се збогува со обожавателите, пишува New York Post. За HBO таа сними документарен филм во кој ја раскажува својата животна приказна. Всушност, тоа е последното обраќање на пејачката кон јавноста и збогување со обожавателите.

Remote video URL

Во документарецот се присетува за нејзината младост исполнета со тага и болка, на љубовта и славата со која се стекна. Филмот открива дека страдала од посттрауматски стрес како последица од долгогодишното семејно насилство што го трпела додека била во брак со Ајк Тарнер.

„Трпев насилство, не постои поинаков начин да се раскаже оваа приказна. Тоа е реалноста, тоа е вистината. Тоа е она што го добиваш, така што мора да го прифатиш. Ова не е убав живот. Доброто не го надвладеа лошото“, заклучи Тина, која подоцна преживеа мозочен удар и канцер.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tina Turner (@tinaturner)

Филмот е направен од архивски снимки кои ја прикажуваат и мрачната страна од нејзиниот приватен живот.

Животот на Тина и претходно беше прикажан, првин во нејзината автобиографија од 1986 година „I, Tina“, а потоа и во биографскиот филм во 1993 година со Анџела Басет во главната улога.

Новиот документарец ќе биде прикажан на 27 март.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tina Turner (@tinaturner)

Тагови
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Музика

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Read more

Били Ајлиш ги шокираше фановите со новиот спот

Read more

Рики Мартин за неговата сексуалност: Со години бев збунет

Read more

Фудбалерите добија втора навивачка песна за ЕУРО

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Читај повеќе

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Читај повеќе

Филмска акција на малите екрани во јуни на Filmbox

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за крими драмата „No Sudden Move“

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигнува третиот дел од познатиот хорор „A Quiet Place“

Читај повеќе

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Читај повеќе