Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Том Хенкс повеќе од 10 години се бори со сериозна болест, а тоа е дијабетес тип 2.

Познатиот актер во една прилика изјави дека веќе некое време се бори со високото ниво на шеќер во крвта.

„Отидов на лекар и тој ми рече: 'Го знаеш оној високиот шеќер во крв со кој се бориш од 36 години? Епа, имаш дијабетес тип 2'“, вели.

Двојниот оскаровец истакна дека лекарите му рекле дека нема да има потреба да зема инсулин доколку се храни здраво.

„Ме гледавте во филмовите, на што личев. Вистински дебел идиот. Мислев дека можам да го избегнам тоа со отстранување на лебот од бургерите, но беше потребно повеќе од тоа. Лекарите велат дека нема да морам повеќе да земам инсулин ако продолжам да ја одржувам саканата тежина и ако продолжам да се хранам здраво“, додаде тој.

Хенкс исто така призна дека тој е одговорен за својата болест бидејќи не се грижел за исхраната.

„Испаднав тотален идиот. Пред три години ми беше дијагностициран дијабетес тип 2 поради големите флуктуации во мојата тежина. Болеста кулминираше кога работев на филмот 'Philadelphia'“, рекол Том.

Тагови
реклама

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Read more

Филм & ТВ

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Read more

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Уште едно од децата на Анџелина Џоли и Бред Пит се откажува од презимето

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Читај повеќе

Уште едно од децата на Анџелина Џоли и Бред Пит се откажува од презимето

Читај повеќе

Лени Кравиц откри дека е во целибат девет години

Читај повеќе

Филмските критичари: Манекенките и инфлуенсерите го уништија фестивалот во Кан

Читај повеќе

Химен доаѓа на големото платно

Читај повеќе