Том Хенкс

play_arrow

Кои легендарни улоги ги одбил Том Хенкс?

Том Хенкс, еден од најуспешните актери во Холивуд, со децении е првиот избор на многу режисери.
Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Том Хенкс повеќе од 10 години се бори со сериозна болест, а тоа е дијабетес тип 2.
Read more
play_arrow

Том Хенкс непрепознатлив во новиот филм за Пинокио

Read more

Том Хенкс ја продаде „пеглата“ за неверојатна сума и парите ги донира во добротворни цели

Тоа е веројатно најскапо платениот Fiat 126p во историјата.
Read more
filter

Се продава „пеглата“ на Том Хенкс, наддавањето стигна до 57.000 долари

Станува збор за Fiat 126p што му припаѓа на познатиот холивудски актер.
Read more
play_arrow

Синот на Том Хенкс се пожали: Не беше лесно да се расте во богатство

Чет Хенкс, син на славниот актер Том Хенкс, изјави дека раснењето со татко награден со Оскар не било баш лесно, но за тоа немал со кого да разговара.
Read more
play_arrow

Зошто Том Хенкс ја одби понудата на Безос за лет во вселената?

Актерот Том Хенкс во емисија на Џими Кимел откри дека Џеф Безос му понудил лет во вселената, но тој го одбил.
Read more
play_arrow

Том Хенкс за прв пат во вестерн филм, погледнете како се снајде во „News of the World“

Иако му го позајми гласот на каубојот Вуди од анимираниот серијал „Toy Story“, актерот Том Хенкс никогаш не играл во вестерн филм, сè до новиот филм на Пол Гринграс, „News of the World“.
Read more
play_arrow

Краток поглед во „News of the World“ со Том Хенкс

Премиерата на овој вестерн е најавена за католички Божик, а првпат по 2013 ги обединува режисерот Пол Гринграс со актерот Том Хенкс кои имаа одлична соработка во „Captain Phillips“.
Read more