Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Базинга! Време е повторно да се насмееме со омилената „The Big Bang Theory“. Но, овој пат со блуперите на актерот Џим Парсонс кој на неверојатен начин 12 сезони го играше ликот на теорискиот физичар д-р Шелдон Купер.

Парсонс се прослави со оваа улога, но навистина не му беше лесно да ја одигра со огледн на комплексноста на истата. Не само што мораше на памет да запомни и брзо да рецитира закони и формули од физика, хемија и математика, туку требаше да долови лик кој по сѐ се разликува од нормалните луѓе - покажува фундаментален недостаток на социјални вештини, слабо разбирање на хуморот и тешкотија да ги препознае иронијата и сарказмот кај другите луѓе, иако тој самиот често ги користи, а покажува и многу идиосинкратично однесување и општ недостаток на понизност, емпатија и толеранција.

реклама

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како ќе изгледа Земјата за 10.000 години?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more
play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Read more
play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more
play_arrow

Како Англичаните станаа добри во изведување пенали?

Read more
play_arrow
Пилешки раженчиња со јогурт сос

Пилешки раженчиња за кои не ви треба скара

Read more
play_arrow
Лекција за почетници: Месење леб со Џејми Оливер

Научете како се меси леб со Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Beverly Hills Cop

Read more
play_arrow
Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Read more
play_arrow

Како се прави „газе за медаља“?

Read more