Tри хороскопски знаци во кои најчесто се раѓаат мамини синови

Мамин син е термин кој се користи за мажи кои се исклучително блиски со своите мајки на начин што не е емотивно здрав.

Или се премногу (ко)зависни од нив до тој степен што многу малку работи можат да направат сами, ги консултираат за секоја одлука во животот, вклучувајќи ги и романтичните партнерки, па девојките и сопругите имаат чувство дека во врската има тројца.

Контекстот во кој се користи изразот може да го одреди точното значење.

Рак

Ракот е прв на листата. Овој воден знак е познат по својата емотивна природа и длабоко вкоренето чувство за семејство. Раковите често се многу блиски со своите мајки, бидејќи ги ценат семејните врски и безбедноста на домот. Тие се способни да поминуваат часови разговарајќи со своите мајки, барајќи совет и утеха. Оваа блискост може да доведе до тоа некои Ракови да бидат малку разгалени, бидејќи се навикнати да добиваат постојана поддршка.

Лав

Втор на листата е Лавот. Како огнен знак, Лавовите се познати по својата страст, креативност и амбиција. Со оглед на нивниот кралски статус во хороскопот, Лавовите често уживаат во вниманието и љубовта што ја добиваат, особено во љубовта што ја добиваат од своите мајки. Лавовите имаат тенденција да живеат раскошно, а нивните мајки често попуштаат и им се препуштаат на нивните желби. Ова разгалување може да се види во нивните барања, бидејќи тие го очекуваат само најдоброто.

Риби

Последни на нашата листа се Рибите. Како воден знак, Рибите се познати по нивната емпатија, креативност и емотивност. Мислењето на нивните мајки често им е многу важно на Рибите и често бараат поддршка и совет од нив. Овој близок однос може да доведе до тоа Рибите да бидат малку разгалени, особено ако нивните мајки имаат тенденција да попуштат на нивните желби и потреби.

Тагови
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Живот

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Read more

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Read more

Кога родителите треба да престанат да се бањаат со децата?

Read more
 

Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе