КВАЛИФИКАЦИИ ЗА УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Тројца Чеси исфрлени од репрезентацијата: Се забавувале во диско и пиеле алкохол

Чешките фудбалери Владимир Цоуфал, Јан Кухта и Јакуб Брабец се исфрлени од националниот тим по ноќното излегување во градот Оломоуц. Фудбалската федерација на Чешка објави дека триото сериозно ги прекршило основните правила на однесување и дисциплина и нема да игра на последниот квалификациски натпревар против Молдавија в понеделник.

Локалниот портал Sport.cz пишува дека триото излегло во познатиот локален диско клуб Belmondo, каде што биле снимени и фотографирани од дел од навивачите. Пиеле и алкохол. Чесите дома пристигнаа во добра атмосфера бидејќи се на мал чекор до директен пласман на ЕУРО 2024.

Албанија го обезбеди, а Чешка мора да освои барем бод против Молдавија во понеделник. Доколку победат Молдавците, гостинската селекција ќе оди директно на ЕУРО, додека Чесите ќе паднат на третото место. Тренерот Јарослав Шилхавиј им нареди на играчите да штедат енергија, но споменатата тројка, играчите на премиерлигашот Вест Хем (Цоуфал), прашка Спарта (Кухта) и солунски Арис (Брабец), не го послушаа.

Тагови
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

Фудбал

Песната на Енцо против Французите стана хит за навивачите на Ривер Плејт

Read more

Како Барса планира да заштеди 26 милиони евра на Левандовски?

Read more

Крос за ситуацијата од последниот меч во кариерата: Се воздржував до денес

Read more

Еврогол на Бабунски на дебито за Данди Јунајтед

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Песната на Енцо против Французите стана хит за навивачите на Ривер Плејт

Читај повеќе

Како Барса планира да заштеди 26 милиони евра на Левандовски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погачар трет пат во кариерата победи на Тур де Франс

Читај повеќе

Крос за ситуацијата од последниот меч во кариерата: Се воздржував до денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Еврогол на Бабунски на дебито за Данди Јунајтед

Читај повеќе

Capology ги објави платите на сите играчи во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ за американскиот Дрим Тим: Тешко е да се игра против тие ѕверови

Читај повеќе

Потпретседателката на Аргентина го брани Енцо: Нема колонијалисти да ни кажуваат што да пееме

Читај повеќе

Демба Ба: Нацистите бегаа во Аргентина, и вие сега сте изненадени…

Читај повеќе