ЕУРО 2024

Шпанија го освои ЕУРО, Јамал урна рекорд на Пеле

Фудбалската репрезентација на Шпанија четврти пат во историјата стана европски првак. Шпанија во финалето на ЕУРО 2024 ја победија Англија со 2:1.
Read more

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Шпанија и Англија од 21 часот ќе го играат финалето на Европското првенство на Олимпискиот стадион во Берлин.
Read more

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Шпанија и Англија в недела од 21 часот на Олимпискиот стадион во Берлин ќе го играат финалето на Европското првенство.
Read more

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Рафаел ван дер Варт (41), легенда на холандскиот фудбал, сега работи како коментатор на националната телевизија NOS. Екс играчот на Ајакс, Хамбургер и Реал Мадрид остро ја критикуваше Англија.
Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Натпреварувањето на Европското првенство речиси заврши, бидејќи останува само уште големото финале меѓу Шпанија и Англија в недела, а како и обично нема да гледаме дуел за третото место.
Read more
play_arrow

Експерт за ВАР објасни зошто беше досуден пенал за Англија

По речиси еден месец од Европското првенство во Германија, ни останува само финалето. Англија стигна до таа фаза втор пат по ред.
Read more

Кој ќе биде судија за финалето на ЕУРО 2024?

Read more

Кејн испиша историја: Ниту еден Европеец досега не успеал во тоа

Англија втор пат по ред е финалист на ЕП.
Read more
play_arrow

Револтираниот Ван Дајк откри што направил судијата по мечот: Неговиот потег кажува многу

Холандските фудбалери беа револтирани од арбитражата по натпреварот против Англија на кој останаа без финалето на Европското првенство, а особено беа лути на пеналот досуден во раната фаза од натпреварот.
Read more
play_arrow

Од буцкасто бебе во прегратките на Меси до фудбалска слава: Кој е ЕУРО рекордерот Ламин Јамал?

Без разлика дали тоа била „судбоносна средба“ или нешто друго, сѐ уште голобрадиот Ламин Јамал, кому сите му предвидуваат грандиозна фудбалска кариера, дури и како бебе се гледал очи во очи со еден од најдобрите играчи во светот на сите вр
Read more
play_arrow

Дарежливи, вредни, ненаситни: Де ла Фуенте го дефинираше првиот финалист

Резултатите, а особено стилот на игра, односно леснотијата и убавината на фудбалското танцување на терените ширум Германија, ја издвоија шпанската репрезентација како „вистински“ победник на Европското првенство.
Read more

Мбапе: Моето ЕУРО е промашување

Килјан Мбапе е разочаран и самокритичен по елиминацијата на Франција во полуфиналето на ЕП.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more