Турски боксер си ја уби девојката на Бајрам бидејќи сакала да го напушти

Злосторството што го изврши турскиот боксер Ахмет Кемалоглу на големиот муслимански празник ја потресе цела Турција.

Кемалоглу (27) утрото на првиот ден од празникот Рамазан Бајрам ја убил неговата девојка, 25-годишната Зејнеп Сенпинар.

Двајцата живееле заедно во стан во градот Муглу во југозападна Турција.

Според турските медиуми, боксерот ѝ нанел на Зејнеп неколку убоди со кујнски нож, од кои таа починала.

Да биде случајот уште поморбиден, Кемалоглу се пофалил со свирепото убиство на Twitter околу 6 часот утрото, а потоа се обидел да се самоубие.

„Одзеде два живота, сега очите ти се просветлени“, напиша тој.

Наводно, Ахмет изгубил контрола откако Зејнеп му кажала дека сака да ја прекине врската и да си замине од станот.

Полицијата го уапси боксерот по неуспешниот обид за самоубиство и сега тој е во затвор и чека судење по обвинение за убиство.

реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Живот

Насилство има и во училиштата без мешан етнички состав

Read more

Три хороскопски знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

Read more

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Read more

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Читај повеќе

СЗО: Сѐ уште не сме го достигнале пикот на пандемијата

Читај повеќе

Знаци што покажуваат депресија кај децата

Читај повеќе

Предлог за читање: „Вештица“ од Венко Андоновски

Читај повеќе

Насилство има и во училиштата без мешан етнички состав

Читај повеќе

Пријателство со бенефиции: Пет работи кои треба да ги знаете

Читај повеќе

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Читај повеќе
  • play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Читај повеќе

Наоми Кембел разголена за Valentino

Читај повеќе