Вести

Ранет со нож чувар на францускиот конзулат во Саудиска Арабија

Саудиец е уапсен откако со нож го прободел чуварот на францускиот конзулат во Џеда, град во Западна Саудиска Арабија, соопштија официјални саудиски медиуми и француската амбасада во таа земја.
Read more

Болнички капацитети има доволно, кадарот е мобилизиран, тврди Филипче

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација.
Read more

Филипче: Нема некоја значајна компликација на здравствената состојба на Спасовски

Нема некоја значајна компликација на здравствената состојба на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој со COVID-19 е хоспитализиран на Инфективната клиника.
Read more
Фото: Кајгана

Исплатени 3,2 милјарди денари за обесштетување на депоненти од Еуростандард банка

До денеска се исплатени вкупно 3,2 милјарди денари за обесштетување на депонентите од Еуростандард банка, која е во стечај.
Read more

Спасовски хоспитализиран на Инфективна клиника

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е примен на ЈЗУ Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби – Скопје поради висока температура, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи.
Read more
play_arrow
filter

Тројца убиени во нападот со нож во Ница

Вооружен маж со нож, уби три лица и повреди неколку други лица во црквата Нотр Дам во Ница, пред да биде уапсен, јави дописникот на МИА.
Read more

Џафери: Да го донесеме светот тука, а не да ни заминат младите во светот

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска се обрати на работната средба за пратеници „Вовед во улога и функција на Клубот за младински прашања и политики“, на која треба да се основа новиот Клуб за младински прашања и политики на о
Read more

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Приведени и спроведени во затвор три лица барани со потерница

Полицијата во текот на вчерашниот ден приведе и спроведе во затвор три лица барани со потерница, информираат од Министерството за внатрешни работи.
Read more

Задолжителна самоизолација до добивање резултат од Ковид тест, во спротивно казна од 50 евра

Самоизолацијата е задолжителна при тестирање за COVID-19 од закажување на тестот или самото тестирање, па до добивање на резултатот.
Read more

Изминатото деноноќие 879 прекршоци за неносење маска

Регистрирани  се 879 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.
Read more

За неносење маска на отворено предвидена е парична казна од 20 евра

Носењето лична заштита на лицето станa задолжително за граѓаните со новите измени на Законот за заштита на населението од заразни болест, што синоќа ги усвои Собраните.
Read more
реклама

Какви тенкови им прати Русија на Србите?

Read more

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Цицлест четврток

Read more