Во кој период од животот сексот е најдобар?

Дали претпоставувате во кој период од животот сексот е најдобар? Почитајте што велат научниците.

За сексот има безброј предрасуди и стереотипи. Тинејџерите имаат „најдобар“ секс, а сексот во средните години е „најздодевен“.

Меѓутоа, истражувањата го тврдат спротивното. Луѓето во 50-тите години имаат најдобар секс.

Во анкетата која ја спроведе Тројан учествува луѓе на возраст од 40 до 59 години.

Луѓето сметаат дека со текот на годините сексот станува сè помалку важен и сè поредок, вели д-р Робин Милхаусен.

Но резултатите го тврдат спротивното. Луѓето коишто учествувале во студијата велат дека последното сексуално искуство им предизвикало огромно задоволство и дека редовно водат љубов.

Дури 63% од нив велат дека се повеќе опуштени и експериментираат за разлика од пред 10 години.

Жените на 50-годишна возраст се одлучуваат да имаат секс со некој маж по првите три средби.

Според ова истражување, сексот во 50-тите трае околу 25 минути, а луѓето менуваат 3 пози. Најчестата поза е мисионерската.

реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Љубов и секс

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Read more

Три причини зошто сексот со годините станува подобар

Read more

Знаете ли за што размислуваат мажите во текот на сексот?

Read more

Хороскопски знак кој сака да шефува и во спалната соба

Read more

Магазин

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Читај повеќе

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Читај повеќе

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најголемиот волк во светот

Читај повеќе

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Читај повеќе

Идеја за десерт: Ролат со кокос прелиен со чоколадо

Читај повеќе