Во Струмица пријавен случај на обљуба врз малолетно машко дете

Во СВР Струмица е пријавен случај на обљуба врз малолетно машко дете од страна на 16-годишник.

Случајот вчера го пријавила мајката на малолетното дете.

Од МВР денеска информираа дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Тагови
реклама

Од отворањето на градинките досега - 15 заразени деца и 44 вработени

Read more

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Read more
Фејл компилација - неписменост и други проблеми

Фејл компилација - неписменост и други проблеми

Read more
Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Read more

Хроника

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Струмица, возачот избегал

Read more

Почина 27-годишен пациент од Липково од компликации од COVID-19

Read more

Кафе барот „Интермецо“ ја отстранил пломбата и продолжил со работа, најавeна нова кривична пријава

Read more

Приведен дилер од Албанија, запленети над 15 килограми марихуана

Read more

Вести

Регистрирани нови 1.085 случаи на COVID-19, 12 починати

Читај повеќе

Кралски биограф: Кралицата Елизабета ќе се повлече следната година

Читај повеќе

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Струмица, возачот избегал

Читај повеќе

Почина 27-годишен пациент од Липково од компликации од COVID-19

Читај повеќе

Пчелните семејства даваат двојно помалку мед поради климатските промени

Читај повеќе

Кафе барот „Интермецо“ ја отстранил пломбата и продолжил со работа, најавeна нова кривична пријава

Читај повеќе

Приведен дилер од Албанија, запленети над 15 килограми марихуана

Читај повеќе
  • filter

Средно Водно доби корпи за селективен отпад

Читај повеќе

Казнети 761 лице за неносење на заштитна маска

Читај повеќе