Возбудата расте - објавен трејлер за четвртата сезона на „The Crown“

Објавен е официјалниот трејлер за четвртата сезона на мегапопуларната серија „The Crown“ и во него доминира Џилијан Андерсон во улогата на Маргарет Тачер.

Соочувањето на Андерсон со Оливија Колман ќе придонесе кон неодоливоста на кралската драма на Netflix.

По тизерот објавен пред две недели, во кој доминираше приказната за принцот Чарлс и принцезата Дијана, од официјалниот трејлер дознаваме дека четвртата сезона ќе има соочување на двете најмоќни жени во Обединетото Кралство во тоа време – „Челичната лејди“ Тачер и Кралицата Елизабета Втора (Колман).

Заплетот за четвртата сезона „The Crown“ почнува кон крајот на 70-тите години на минатиот век. Кралицата и нејзиното семејство се преокупирани со наоѓање невеста за принцот Чарлс (Џош О’Конор), кој сè уште не е оженет на 30-годишна возраст.

Во исто време, Велика Британија ја доби својата прва премиерка чиј однос со кралицата беше полн со тензии, особено за време на војната меѓу Велика Британија и Аргентина околу Фокландските Острови.

Првите три сезони на „The Crown“ се веќе достапни на стриминг платформата Netflix. Петтата сезона ќе ја има својата премиера во 2022 година. Веќе се знае дека австралиската актерка Елизабет Дебики ќе ја преземе улогата на Дијана, принцезата од Велс, во финалните две сезони на хит серијата на Netflix.

Четвртата сезона ќе има премиера на Netflix на 15 ноември.

Remote video URL
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Филм & ТВ

Ова се најдобрите серии на 21 век, досега

Read more

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Read more

Мадс Микелсен ќе го замени Џони Деп во „Fantastic Beasts 3“

Read more

Објавен трејлерот за романтичниот филм „Life in a Year“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Ова се најдобрите серии на 21 век, досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Џенифер Лопес целосно гола ја најави новата песна

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе го замени Џони Деп во „Fantastic Beasts 3“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за романтичниот филм „Life in a Year“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Корин опишува како е да се глуми принцезата Дијана

Читај повеќе

Екипата на „Медена земја“ се обрати по повод обвинувањата за состојбата на Атиџе

Читај повеќе

Крис Хемсворт каков што не сте го виделе досега

Читај повеќе

Репертоар на кино Милениум од 26 ноември до 2 декември

Читај повеќе