Жените тешко им одолеваат на мажите родени во овие хороскопски знаци

Ако барате внимателен и духовит партнер, кој може да се пофали и со добар физички изглед, големи се шансите да го пронајдете во еден од овие хороскопски знаци.

Според астролозите, жените тешко може да им одолеат на мажите родени во овие три знаци.

Бик

Освен што се романтични, внимателни и чувствителни, мажите Бикови се совршен материјал за врска и за брак. Тие сакаат да ги разгалат своите партнерки со комплименти и подароци, но исто така лесно ги освојуваат жените. Делат комплименти на сите страни, особено ако некоја жена им се допадне. Тешко е да одолеете на нивниот шарм, но не се впуштајте во врска со нив ако не сте подготвени за сериозна врска, тие не се љубители на површни авантури.

Вага

Ако сакате џентлмен тогаш тоа е мажот Вага. Освен што Вагите делат искрени комплименти, тие се и многу внимателни кон партнерките. Сакаат да кокетираат и тоа ги полудува жените. Обично не се впуштаат во ништо повеќе од флерт, верни се во врска.

Скорпија

Важат за најдобри љубовници во хороскопот, но тоа не е нивна единствена карактеристика. Овие мажи се многу таинствени и тешко е да ги прочитате, а тоа е особено интересно за жените. Кога се во врска тие се искрени и посветени на партнерката.

реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Љубов и секс

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Read more

Три причини зошто сексот со годините станува подобар

Read more

Знаете ли за што размислуваат мажите во текот на сексот?

Read more

Хороскопски знак кој сака да шефува и во спалната соба

Read more

Магазин

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Читај повеќе

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Читај повеќе

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најголемиот волк во светот

Читај повеќе

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Читај повеќе

Идеја за десерт: Ролат со кокос прелиен со чоколадо

Читај повеќе