Зошто англиските клубови не доминираат во Европа?

Премиер лигата е убедливо најголемата и најбогатата лига во Европа, но сепак тимовите од Премиер лигата освоија само шест од последните 24 Лиги на шампиони на УЕФА, четири од последните 24 Лига Европа на УЕФА, а Њукасл Јунајтед и Манчестер Јунајтед беа исфрлени од Лигата на шампионите оваа сезона во групната фаза, и двајцата завршија на дното во своите групи.

Така, во ова видео, HITC Sevens ги разгледува англиските клубови во Европа, и во минатото и во сегашноста, причините за нивниот успех или недостаток, и се обидува да одговори на прашањето зошто тимовите од Премиер лигата не се подоминантни во европските натпреварувања.

реклама

Фудбал

Се посрамоти за цел живот: Хрват го изведе најлошиот пенал и тоа во Ла Лига

Read more

Џеко на 38 години истрча од гол на гол за девет секунди

Read more

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Read more

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

Read more

Нови видеа

play_arrow

Питбул vs. Чивава

Read more
play_arrow
Четири типа на пријатели

Четири типа на пријатели кои сите ги имаме

Read more
play_arrow

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Read more
play_arrow

Како туната од морските длабочини стигнува до нашите чинии?

Read more
play_arrow

Топ 15 неверојатни полициски возила

Read more
play_arrow

Неверојатниот подем на аутсајдерот Брест

Read more
play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Read more
play_arrow

Грешки поради кои трицепсите не растат

Read more
play_arrow

7 клупски сезони што ветуваа многу, а завршија катастрофално

Read more
play_arrow
Дали магнезиумот помага за слабеење?

Дали магнезиумот помага за слабеење?

Read more
play_arrow
10-минутни вежби за дефинирани стомачни мускули

Вежби за дефинирани стомачни мускули

Read more
play_arrow

Дали фудбалот стана полош?

Read more