Зошто е важно да имате квалитетен сон?

Сонот е една од најважните човекови потреби, а токму таа најчесто ја занемаруваме и не внимаваме на траењето и квалитетот на сонот. Недостатокот на сон се поврзува со сериозни состојби и заболувања.

Дали сте знаеле дека квалитетниот сон влијае и врз слабеењето? Погледнете го новото видео на д-р Ентони Балдузи во кое објаснува зошто е важно да се наспиете убаво.

реклама

Здравје

Што ќе се случи во телото ако секој ден пешачите?

Read more

СЗО објави нови препораки за лекување на заразените со коронавирус

Read more

Нема простор за паника, новиот сој на коронавирусот само побргу се шири

Read more

Намирници кои го намалуваат стресот на природен начин

Read more

Нови видеа

play_arrow

„Street Fighter“ доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Мачка-чувар

Read more
play_arrow

Индиец создаде чизми кои пукаат

Read more
play_arrow

Скијач во Романија едвај се спаси од мечка

Read more
play_arrow

Дали темната материја навистина е толку важна?

Read more
play_arrow

Полицајци на ролерки – Пакистан има ново оружје против криминалците

Read more
play_arrow

Ова е трејлерот за новиот филм „Godzilla vs. Kong“

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Read more
play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more