15 идеи како би изгледале вселенските станици во иднината

Вселена: последната граница. Само околу 600 луѓе биле во вселената, а научно-фантастичните филмови нè охрабруваат да замислуваме дека еден ден секој човек би можел да патува во бескрајната вселена.

Со слетувањето на Месечината во 1969 година и лансирањето на Меѓународната вселенска станица во 1998 година, дојдовме чекор поблиску до реализација на идејата за живот во вселената.

Но, тоа не се единствените човечки аспирации. Луѓето смислуваат одлични идеи за тоа како полека да се пробиваме до вселената и постепено да воспоставиме нов живот таму. Некои идеи се малку поекстремни од другите, но што би биле луѓето ако не сонувачи!

Денеска разгледуваме 15 одлични концепти за вселенски станици во иднината.

реклама

Чек дис аут

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more

Тиктокер ги одбра најлошите градови во Европа - Тетово на апарати

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои одлично владеат акценти и дијалекти

Read more
play_arrow

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more
play_arrow

Што се случува со стадионите по Светското?

Read more
play_arrow

Стопете 500 калории со 30 минути вежбање во домашни услови

Read more
play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија „Your Place Or Mine“ со Рис Витерспун и Ештон Кучер

Read more
play_arrow

Фејлови кои не завршија добро

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Glass Onion: A Knives Out Mystery“

Read more
play_arrow

Како се рангираат менаџерите во Премиер лига како играчи?

Read more
play_arrow

15-те најмоќни урагани во историјата

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои земаат превисока плата, а не даваат резултати

Read more
play_arrow

Што се случува во Севиља?

Read more