Apple го претстави редизајнираниот iMac

Компанијата Apple го претстави редизајнираниот iMac.

Новиот iMac доаѓа со М1 процесор, тенок екран и куќиште со различни бои. Од Apple тврдат дека iMac е дизајниран за да биде идеален за процесорот M1.

Apple за новиот iMac одбра 24-инчен 4,5К екран. Задната страна на екранот не е заоблена туку е рамна.

Камерата е подобрена и сега има поголем сензор и резолуција од 1080p, a вграден е и подобар микрофон.

Освен новиот iMac, Apple претстави и нова тастатура во многу бои. Тастатурата има Touch ID копче за логирање.

Основниот модел iMac чини 1.299 долари, а некои бои се резервирани за поскапиот модел кој чини 1.499 долари. Продажбата почнува во втората половина на мај, а нарачките ќе се примаат од 30 април. На располагање се 7 бои.

Тагови
реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Read more

Хардвер

Jacob & Co претстави луксузен часовник од 580.000 долари

Read more

Honor ги претстави лаптопите MagicBook X 14 и X 15

Read more

Facebook подготвува паметен часовник со две камери

Read more

Samsung го патентираше Galaxy Z Fold Tab

Read more
 

Гик

Jacob & Co претстави луксузен часовник од 580.000 долари

Читај повеќе

Мистериозна компјутерска грешка го стави вселенскиот телескоп Hubble во „безбеден режим“

Читај повеќе
  • play_arrow

Кина и Русија ќе градат заедничка база на Месечината

Читај повеќе
  • play_arrow

Измислена лепенка што може да открие алкохол и кофеин во крвта

Читај повеќе
  • play_arrow

Hyundai ги купи кучето-робот Spot и Boston Dynamics. Што планира со нив?

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla претстави нов суперкомпјутер, петтиот најмоќен во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Никогаш не поврзувајте го вашиот iPhone со оваа Wi-Fi мрежа

Читај повеќе

Honor во август ќе го претстави смартфонот Magic 3

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да едитирате видео на YouTube откако ќе го објавите?

Читај повеќе