Бегал од часови по глума

Интересна случка ни доаѓа од узбекистанската лига каде еден играч на негов соиграч мораше да му одржи лекција по глума.

Имено, фудбалерот на Бунјодкор, Усмонали Исмоналиев, пред очите на судијата го удри фудбалерот на Андижан, Мухамадкарим Тоиров, со нога по рамо и доби црвен картон. Ударот не беше силен, буквално беше како да го допира. Удрениот Тоиров не ни реагираше, но затоа неговиот соиграч Фарход Бекмурадов дојде до него и го турна на земја за глумата да биде поуверлива.

Она што е чудно е дека откако судијата му покажа директен црвен картон на Исмоналиев, Бекмурадов се врати кај паднатиот соиграч и го шутна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 1bol.kz (@b1rinshibol)

Инаку, Бунјодкор, некогашен шампион, по 5 кола во новата сезона е последен на табелата со само 2 бода, додека Андижан е прв со 11. На овој натпревар Андижан победи со 5:1, а резултатот при исклучувањето на Исмоналиев беше 1:1.

Тагови
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more

Чек дис аут

Ризичен експеримент: Намерно дозволил да го проголта анаконда

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

Претставена првата подводна вендинг машина за слатки, валутата е забава

Read more

Колумбија го бара „светиот грал“: Праќа експедиција до потонат брод со богатство

Read more
 

Магазин

Знаци кај децата кои може да укажуваат на дислексија

Читај повеќе

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Читај повеќе

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ризичен експеримент: Намерно дозволил да го проголта анаконда

Читај повеќе

Неколку причини зошто Водолиите се генијалци

Читај повеќе

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Читај повеќе

Знаци што откриваат дека некој е емотивно недостапна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Читај повеќе

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Читај повеќе