Бејл се премисли: Не се збогувам со репрезентацијата

По испаѓањето на Велс во групната фаза на Мундијалот, новинарите сакаа да го слушнат одговорот само на едно прашање од капитенот на таа селекција Гарет Бејл - дали е ова крај на неговата кариера во репрезентацијата?

Летово Бејл наводно размислувал да ја заврши кариерата, но реши да го напушти Реал Мадрид и да потпише за ФК Лос Анџелес и се обврза на едногодишна соработка со тимот од МЛС за да биде во форма за Светското првенство.

Велшаните освоија само еден бод на три натпревари на Мундијалот против Иран, САД и Англија, а Бејл го постигна единствениот гол за својата репрезентација во Катар.

Долго време во британските медиуми се најавуваше дека натпреварите на Светското првенство во Катар ќе бидат последни за Бејл во репрезентативниот дрес, а тој во неколку наврати даваше и одговори кои тоа го навестуваа. По завршувањето на синоќешниот дуел со Англија, новинарите го прашаа Бејл дали завршил со репрезентацијата, а тој доби изненадувачки одговор.

„Не, ова не е крај за мене. Не се збогувам со репрезентацијата, ќе продолжам да играм сè додека можам и додека ме сакаат. Секако, ова е тежок момент, но јас не се предавам Квалификациите за ЕП почнуваат во март и се надевам дека ќе играм“, изјави 33-годишниот Бејл.

Тагови
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Читај повеќе

Украина ќе ги бојкотира ЛОИ во Париз ако настапат руски и белоруски олимпијци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ го декласираше Пол и закажа финале со Циципас

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе