Бекам уплашен за семејството: Непозната жена тврди дека е мајка на неговата ќерка

Дејвид Бекам и неговото семејство се најдоа среде неочекуван проблем откако се појави непозната жена која тврди дека е биолошка мајка на неговата ќерка Харпер Севен.

Бекам се чувствува „загрозено“ и „уплашено за безбедноста на неговото семејство“ бидејќи жената повеќе пати се појавила во училиштето каде оди Харпер и се обидела да разговара со девојчето. Дури и испратила неколку писма до поранешниот фудбалер, пишува BBC.

Педесет  и осумгодишната Шерон Бел се обидела да провали во домовите на семејството Бекам во Лондон и во Оксфоршир на 9 јули, односно на 9 септември 2021 година, во „заблуда“ дека има некаква врска со нив.

На судското сослушување Бел се изјаснила дека не е винова за вонземирување и судењето е закажано за јули.

„Бел е во заблуда дека била во врска со Дејвид Бекам, дека тој украл нејзини јајце клетки и дека Харпер Бекам е нејзино законско дете. Затоа веруваме дека се појавила во училиштето на Харпер на 18 ноември 2021 година“, соопшти обвинителката Аризуна Асанте.

„Дејвид Бекам се чувствува уплашено за безбедноста на неговото семејство и верува дека ова однесување е застрашувачко. Вели дека не ја познава обвинетата и дека таа не е мајка на неговите деца“, додаде таа.

Иако Бел не е способна за судење, нејзината адвокатка Лиса Вилсон упати барање на судењето да бидат присутни и членови од семејството Бекам, во улога на сведоци.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Фудбал

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Read more

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Read more

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Read more

Роналдињо блесна во Индонезија на 42 години

Read more
 

Спорт

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Читај повеќе

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Читај повеќе

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Читај повеќе

Формула 1 има намера да се префрли на еколошко гориво во 2026 година

Читај повеќе

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Читај повеќе

Почна најчудниот Вимблдон досега: Ѓоковиќ и Надал повторно фаворити, се враќа Серена

Читај повеќе