Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Кајгана/Макфакс
/ 02.06.2023 / 11:10

Дарко Панчев му бил идол на еден од најдобрите бугарски фудбалери Димитар Бербатов. Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед, ова го откри во интервјуто за спортскиот портал „Блиц“.

„Еден од моите омилени фудбалери е Дарко Панчев. Беше импресивно да се гледа како игра пред голот… Даваше голови на сите можни начини. Го обожував, го обожував начинот на кој ги тресеше мрежите. Дарко Панчев ми беше најомилен“ – откри Бербатов.

Бербатов, кариерата ја започна во Пирин, потоа играше во ЦСКА Софија, Баер Леверкузен,Тотенхем, Манчестер јунајтед, Фулам, Монако и ПАОК.

реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Фудбал

Досуден еден од најбизарните пенали: Со втора топка спаси гол

Read more

ФФМ: Само на капитените на тимовите ќе им биде дозволено да комуницираат со судиите

Read more

Песната на Енцо против Французите стана хит за навивачите на Ривер Плејт

Read more

Како Барса планира да заштеди 26 милиони евра на Левандовски?

Read more
 

Спорт

На повидок револуција во кошарката: Ќе се тестира шут за 4 поени

Читај повеќе
  • play_arrow

Досуден еден од најбизарните пенали: Со втора топка спаси гол

Читај повеќе

ФФМ: Само на капитените на тимовите ќе им биде дозволено да комуницираат со судиите

Читај повеќе
  • play_arrow

Песната на Енцо против Французите стана хит за навивачите на Ривер Плејт

Читај повеќе

Како Барса планира да заштеди 26 милиони евра на Левандовски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погачар трет пат во кариерата победи на Тур де Франс

Читај повеќе

Крос за ситуацијата од последниот меч во кариерата: Се воздржував до денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Еврогол на Бабунски на дебито за Данди Јунајтед

Читај повеќе

Capology ги објави платите на сите играчи во Премиер лигата

Читај повеќе