Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Во 2011 година Џон Бон Џови отвори синџир ресторани наречен The Soul Chain во кои се нуди бесплатна храна за сиромашните, а неодамна во интервју откри дека пет дена неделно работи во еден од нив и мие садови.

И покрај фактот дека неговото богатство достигна цена од половина милијарда долари, Бон Џови секојдневно им помага на сиромашните луѓе.

Во шоуто на Хауард Стерн тој се јави од неговиот дом во Њу Џерзи и изјави дека и понатаму работи во кујната на Soul Kitchen, пет дена во неделата помага ресторанот да овозможи оброци на луѓето кои не можат да си дозволат редовна храна.

„Во кујната работам со главниот готвач и менаџерот на ресторанот. Мијам садови, немам врска со тоа што е надвор, влегувам во кујната и останувам таму. Така што на тој начин го вежбаме нашето социјално дистанцирање“, вели музичарот.

Уште во 2020 година беа објавени фотографии од него како мие садови во еден од рестораните.

За време на пандемијата рестораните беа отворено единствено за луѓе во неволја и оние кои не можат да си дозволат ниту еден оброк во денот.

„Луѓето кои веќе беа бездомници ги изгубија ресурсите, а некои луѓе останаа без работа и без можност да купуваат храна“, објасни тој.

Тагови
реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Живот

Горда, страсна, театрална: Таква е Лавицата

Read more

Mozzart преку акцијата „Милион причини за гол“ донираше два милиони денари

Read more

Како се забавуваше Џеф Безос додека беше во вселената?

Read more

Се разведува Миа Калифа: Пробавме сè, но не оди

Read more
 

Магазин

Истражување: Чоколадото помага за согорување на маснотии и губење килограми

Читај повеќе

Навики кои се штетни за менталното здравје

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешка салата

Читај повеќе

Што не треба да јадете по тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Читај повеќе

Горда, страсна, театрална: Таква е Лавицата

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

Читај повеќе

Шест работи кои биле бизарно нелегални во средновековна Европа

Читај повеќе