Цезар салата со Марио од „Преспав“

Во втората епизода од новата кулинарска серија „Кујната на Марио“ познатиот лик од серијата „Преспав“ нѐ води кон приготвување на вкусна Цезар салата.

За разлика од „Преспав“ каде Марио повеќе порачуваше отколку што готвеше, а она што го готвеше и не беше нешто многу вкусно, мора да признаеме дека каде-каде се подобрил.

Навистина одлично подготви Цезар салата, рецепт кој секој може да го направи следејќи ги неговите инструкции.

Потребни состојки:

 • 150 г пилешки стек
 • неколку листови марула
 • сланина
 • 20 г пармезан
 • леб од сончоглед
 • неколку лажици мајонез
 • инчуни
 • лук
 • сенф
 • сол
 • бибер
 • сув зачин
Remote video URL
Тагови
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

Рецепти

Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

Read more

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Read more

Рецепт на денот: Шпагети со пармезан и чери домати

Read more

Шест златни правила за здраво готвење

Read more
 

Магазин

Забранети комбинации на храна што сите ги правиме

Читај повеќе

Колку сон му е потребно на вашето бебе?

Читај повеќе

Пет знаци дека сте во врска со маж кој се плаши од долга врска и брак

Читај повеќе
 • play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Читај повеќе

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Читај повеќе

Колку јајца треба да јадете дневно?

Читај повеќе

Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Читај повеќе

Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

Читај повеќе

Уникатната убавина на Шар Планина конечно ќе биде крунисана во Национален парк

Читај повеќе