рецепт

play_arrow

Предлог за ручек: Бамја со телешко месо

Бамја со телешко месо е традиционално јадење кое е еден од највкусните специјалитети од Босна и Херцеговина и обично се подготвува за празникот Курбан-бајрам.
Read more
play_arrow

Свинско ребро со јаболко

Во шестата епизода од „Кујната на Марио“ се крчка вкусно свинско ребро.
Read more

Направете панакота со грчки јогурт и вишни

Панакота со грчки јогурт и вишни е италијанска класика. Направена е од слатка павлака, млеко, шеќер и желатин и има неверојатен потенцијал за трансформација.
Read more
play_arrow

Октопод на жар по рецепт на Марио

Како што изминуваат епизодите, Марио од „Преспав“ ги усовршува своите кулинарски вештини, па сега зготви и октопод на жар.
Read more
play_arrow

Витело тонато по рецепт на Марио

Во 4. епизода од кулинарската серија „Кујната на Марио“ ликот од „Преспав“ повторно одбра да ни приготви италијански рецепт.
Read more
play_arrow

Марио готви меци пакери

Во третата епизода од YouTube серијата „Кујната на Марио“ нашиот омилен готвач подготвува италијанска паста.
Read more
play_arrow

Цезар салата со Марио од „Преспав“

Во втората епизода од новата кулинарска серија „Кујната на Марио“ познатиот лик од серијата „Преспав“ нѐ води кон приготвување на вкусна Цезар салата.
Read more

Кадаиф на ерзурумски начин

Кадаифот е неизоставен десерт на традиционалната рамазанска трпеза. Но, во него може да ужива секој. Ова е малку поинаков начин за негова подготовка од традиционалниот.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „Кујната на Марио“

Можеби хит серијата „Преспав“ заврши, но тоа не значи дека нема и натаму да уживаме со нашите омилени ликови од пансионот.
Read more

Најголемата грешка која ја правите подготвувајќи сос од домати

Италијанските готвачи никогаш сосот не го приготвуваат на начинот на кој нам ни одзема и време и нерви.
Read more

Мелено месо со чили кое не бара стоење покрај шпорет

Меленото месо е корисна храна, и во многу рецепти може да се користи на различни начини.
Read more
play_arrow

Рецепти за компири кои се подобри од помфрит

Доколту сте љубители на помфрит веројатно сте и свесни дека пржениот компир е најнездравиот начин на консумирање на ова растение.
Read more
реклама

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more