рецепт

Зимски специјалитет: Француски компири со колбаси кои се топат в уста

Пробајте средноевропско јадење налик на мусака, но со колбаси и кашкавал. Нема да зажалите.
Read more

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Сезона е на кисела зелка, но и божикни пости, а со овој ручек покривате сѐ.
Read more

Идеја за ручек: Пилешко во бел сос со тестенини

Потребна ви е мала кулинарска вештина за да го подготвите совршениот сос кој ќе биде омилен на вашата трпеза и сите во домот ќе уживаат во неговиот вкус.
Read more

Пилешко ризото со печурки кое мора да се проба

Ризотото, кое многумина го грешат нарекувајќи го рижото, е традиционално италијанско јадење кое потекнува од провинцијата Ломбардија и кое се подготвува на најразлични начини, но секогаш со ориз.
Read more
play_arrow

Никогаш побрзо и полесно: Полнети мини крофни

Мини крофни налик на уштипци кои брзо се подготвуваат, а полнењето може да биде и по желба, односно да ставите што сакате.
Read more

Ќе заборавите на мусаката: Посочно, поевтино и вкусно јадење

Кога немате идеја што да готвите, а веќе не можете да го јадете истото, ви предлагаме рецепт со зеленчук и пилешко кој има вкус на мусака.
Read more

Идеја за ручек со ориз: Вкусен персиски пилав

Јадење од ориз кое војската на Александар Македонски го донела во Македонија по што се проширило и низ Европа.
Read more

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Брзо се подготвува, а е вкусно. За овој рецепт можете да користите било која паста, по ваш избор, дали тоа ќе бидат фузили, шпагети, макарони итн.
Read more

Пилешко во сос од домати - како пица

Денес за ручек направете го највкусното бело месо во сос од домати и состојки како за пица.
Read more
play_arrow

Неодоливо лепче со компири и моцарела

На интернет налетавме на корејски рецепт за лепче со компири и моцарела кој делува доста едноставно и вкусно. Но, делува и италијански...
Read more
play_arrow

Лажни палачинки - нов хит рецепт

Рецептот за лажни палачинки го излуди интернетот, а луѓето со ентузијазам коментираат дека ваквите палачинки се многу повкусни и се прават неверојатно брзо.
Read more

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Не сте сигурни што да подготвите за ручек? Пилешкото е секогаш добро решение, особено ако се комбинира со компири.
Read more
реклама

Првата капсула за евтаназија одобрена во Швајцарија

Read more

Еврото какво што го знаеме наскоро заминува во историјата

Read more

Три лоши навики на интелигентните луѓе

Read more

Љубовен хороскоп: Во кои знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Read more