рецепт

Идеја за ручек: Колбаси со печени компири

Пржени колбаси комбинирани со варени компири во едноставна комбинација со кромид. Просто, а вкусно.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Печено свинско со зеленчук и вино

Денешниот наш предлог е свинско месо со зеленчук, ручек доволен за шест особи.
Read more

Рецепт за вкусни пролетни ролнички на корејски начин

Направете необични пролетни ролнички. Наполнете ги со пилешко и зеленчук во слатко-кисел сос, а потоа намотајте ги во трик состојка.
Read more
play_arrow

Брзо и лесно, подобро од болоњезе: Паста со мелено месо и спанаќ

Доколку сакате да го израдувате семејството со вкусен ручек, подгответе им макарони со мелено месо и спанаќ. Случно е на популарното болоњезе, но се прави побрзо и полесно, а сосот е покремаст.
Read more
play_arrow

Гурмански специјалитет: Похувано бело месо со раскошно полнење

За ручек предлагаме да направите најдобро до сега похувано бело месо полнето со варени јајца, кашкавал и шунка.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Гурмански плескавици од рерна

Подобри од оние на скара, имаат 3 тајни состојки и се одличен предлог за ручек.
Read more

Рецепт на денот: Посна царска пита

Меко тесто полно со зеленчук - одличен предлог за појадок или вечера.
Read more

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Предлог за едноставен ручек за сите оние што постат, за вегетаријанците, но и за оние што сакаат да одморат од месо.
Read more
play_arrow

Кромид полнет со жолчки и бешамел

Специјалитет на кој нема да можете да му одолеете, а одличен е за секоја прилика. Најдобриот начин да подготвите кромид е да го наполните со жолчки и бешамел.
Read more
play_arrow

Роловано пилешко со компири, сенф и лук

Пилешкото е секогаш вистински избор, бидејќи може да се подготви на милион начини. Денеска претставуваме одличен предлог за семеен ручек.
Read more

Рецепт за оригинален фелафел

Истовремено меко и крцкаво, за оригиналниот фелафел клучни се две состојки. За време на постот почестете се со овој вкусен солен деликатес.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Кесадиља од рерна со мелено месо и кашкавал

Низ улиците на Мексико секаде се среќава популарната кесадиља, а денеска ви предлагаме дома да го направите овој специјалитет и тоа со мелено месо и кашкавал.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more