„The Conjuring: The Devil Made Me Do It“ го освои бокс-офисот

Хоророт „The Conjuring: The Devil Made Me Do It“ триумфираше на бокс-офисот во Северна Америка, со заработка од 24 милиони долари, пренесе Variety.

Два хорор филма се најдоа на врвот на бокс-офисот, последниот „Conjuring“ филм на Warner Bros. го засени „A Quiet Place 2“ на бокс-офисот. По олабавување на рестриктивните мерки, околу 75% од киносалите во САД се отворени и по добрата продажба на билети за „The Devil Made me Do It“ и „A Quiet Place 2“, филмската индустрија е оптимистична за брзо закрепнување од ужасната година со одложувања и празни киносали.

Со очекуваните премиери како на „Black Widow“ летната филмска сезона можеби има шанси да доживее малку повеќе стабилност.

„Ова е уште еден позитивен знак за индустријата“, вели Дејвид А. Грос од Franchise Entertainment Research. „Два слични филма на врвот на листата со одлични бројки покажуваат закрепнување на пазарот. Добро е да се види тоа“, вели тој.

Од вториот викенд на прикажување, хоророт „A Quiet Place 2“ заработи 19.5 милиони долари. На третото  место се најде „Cruella“ со 11.2 милиони долари.

По него на листата е „Spirit Untamed“ со 6.2 милиони долари, додека „Raya and the Last Dragon“ се најде на петтото место со 1.3 милиони долари.

Remote video URL
Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Филм & ТВ

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе