Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Холивудскиот актер Џони Деп денеска почнува судска парница против британскиот таблоид The Sun на која се очекува да бидат откриени многу детали од неговиот приватен живот.

Ѕвездата од филмскиот серијал „Pirates of the Caribbean“ ги тужи The Sun и неговиот главен извршен уредник Ден Вотон за клевета во текст објавен во 2018 година. Во текстот стои дека Деп ја претепал поранешната сопруга Амбер Херд.

Предметот ќе го води Високиот суд во Лондон и се очекува парницата да трае три недели и да вклучи изјави од актерот и неговата поранешна сопруга.

URL

Деп и Херд се запознаа во 2011 година на снимањето на филмот „The Rum Diary“ и се венчаа во февруари, 2015 година. Актерката поднесе барање за развод само 15 месеци подоцна и побара од судот да му изрече на Деп забрана за доближување. Херд го обвини Деп за физичко малтретирање, што актерот веднаш го негираше.

Се разведоа во 2017 година и тогаш беше укината мерката за забрана за доближување, а Деп се согласи да ѝ исплати на Херд 7 милиони долари.

The Sun минатата недела побара од судот отфрлање на тужбата за клевета, но барањето беше одбиено.

Remote video URL
Тагови
реклама

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more

Што ќе случи во вашето тело кога ќе се откажете од пивото?

Read more

Пет причини зошто жените изневеруваат

Read more

Актерката Силвија Стојановска доби затворска казна за транспорт на кокаин

Read more

Филм & ТВ

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Read more

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Read more

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Читај повеќе
  • play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Читај повеќе

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаат сега актерките од серијата „Sex and the City“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Читај повеќе