Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Netflix потврди дека работи на втора сезона на познатата серија Beef, која собра бројни престижни награди, вклучувајќи осум Еми, три Златни глобуси и две SAG награди.

Креатор на серијата е од корејскиот сценарист и режисер Ли Сунг Џин.

Во првата сезона од серијата, главните улоги ги играа Стивен Јеун и Али Вонг, кои отелотворија двајца жители на Лос Анџелес, работникот Дени кој се бори за егзистенција и успешната жена Ејми која идилично живее со семејството.

Откако фрустрираниот Дени за малку ќе удри во теренецот управуван од Ејми, нивната кратка средба се претвора во опасна бркотница со автомобил и ривалство што ќе има страшни последици за нивните најблиски.

Според Deadline, новата сезона треба да следи две двојки кои се скарани. Првата двојка ја играат Чарлс Мелтон, кој можевме да го видиме во May December, и Кејли Спени, ѕвездата на филмот Priscilla. Вториот пар го сочинуваат Џејк Гиленхал и оскаровката Ен Хатавеј, кои веќе имаат соработувано претходно, во филмот Love & Other Drugs (2010).

Иако договорот за серијата сè уште не е склучен, Netflix и продуцентската куќа А24 планираат да започнат со снимање на крајот на летото или на есента оваа година.

реклама

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Хороскопски знаци кои не се љубоморни: имаат целосна доверба

Read more

Промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Read more

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе

Протекоа детали за продолжението: Свини или Зендаја ќе биде следната Бонд девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Читај повеќе