EXIT во август, со најмалку 20 бини и зона ширум тврдината

EXIT годинава сепак ќе се одржи од 13 до 16 август, на 20 бини и зона ширум Петроварадинската тврдина, на површина од најмалку 90 отсто од вообичаениот капацитет, потврдија денеска организаторите.

Интересот за влезници, според соопштението, и натаму е голем.

„Посетителите од соседството, веќе е извесно дека ќе ги надминат по бројност сиве претходни години, а како што се отвораат земјите од Европската Унија, така расте интересот и во нам блиските Унгарија, Австрија, Германија, Чешка, Романија, Бугарија, Грција и други”, соопштуваат од EXIT тимот.

Во продажба остануваат 25 отсто од билетите коишто се набавуваат преку овластени интернет-страници.

Покрај „Бината за електроника“, каде што темпото го диктираат домашните, но и странските ди-џеи, ќе има и „Бина без спиење“, „Латино бина“, „Бит бина“, „Икс-Баш пит“, „Урбан баг“, „Гварана Ас-ФМ“, „Гаја Експеримент транс стејџ“, како и „Реге стејџ“…

Петроварадинската тврдина во Нови Сад

Како што и беше претходно најавено, фестивалот ќе се одржи во соработка со властите и со здравствен тим на Владата на Србија, со цел сите посетители, изведувачи и организатори да бидат максимално заштитени од опасноста од новиот коронавирус.

Обожавателите на Фестивалот кои набавија влезница пред прекинот на продажбата поради корона-пандемијата, ќе можат, ако сакаат, и да ја заменат за фестивалот наредната година или да си ги вратат парите.

Тагови
реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Музика

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Read more

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Read more

Среќен роденден, Џенифер Лопес

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

Читај повеќе
  • play_arrow

Што да гледате на Netflix следнава недела?

Читај повеќе
  • play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Читај повеќе

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Читај повеќе

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Читај повеќе