exit

play_arrow

„EXIT“ обезбеди вакцини за странските посетители

Благодарение на успехот на масовната вакцинација и драстичното подобрување на епидемиолошката состојба, премиерката Ана Брнабиќ и Кризниот штаб на Република Србија официјално го означија 21 јуни како ден кога Србија ќе се врати во нормален
Read more

Фестивалот EXIT годинава ќе се одржи во јули

Градоначалникот на Нови Сад, Милош Вучевиќ потврди дека фестивалот EXIT ќе се одржи од 8 до 11 јули оваа година.
Read more

EXIT откажан поради алармантната ситуација со коронавирусот во Србија

Организаторите на музичкиот фестивал EXIT соопштија дека официјално го откажуваат фестивалот што требаше да се одржи од 13 до 16 август.
Read more

EXIT во август, со најмалку 20 бини и зона ширум тврдината

EXIT годинава сепак ќе се одржи од 13 до 16 август, на 20 бини и зона ширум Петроварадинската тврдина, на површина од најмалку 90 отсто од вообичаениот капацитет, потврдија денеска организаторите.
Read more

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска изјави дека препораката е фестивалот Еxit да се одржи во август.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more