Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Бруну Фернандеш, по поразот на тимот во натпреварот со Астон Вила (0:1), им се обрати на фановите на клубот преку својот Instagram профил.

Фудбалерот на оваа средба промаши пенал и пропушти шанса да го спаси својот тим од пораз.

– Никој не е поразочаран од мене поради нереализираниот пенал и пораз. Секогаш преземам одговорност и никогаш не бегам од притисок. Направив чекор и го презедов предизвикот со иста амбиција и одговорност како и во многу други прилики топката да ја сместам во мрежата. Ви благодарам на сите за поддршката по последниот судиски свиреж. Ќе се вратам посилен, напиша фудбалерот.

По шест кола, премиерлигашот Манчестер Јунајтед со 13 бода го зазеде 4. место на табелата во Премиер лигата.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Фудбал

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Read more

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Read more

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Read more

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Read more
 

Спорт

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Читај повеќе

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Читај повеќе
  • play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Читај повеќе

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Читај повеќе

Промаши пенал, па си даде автогол: Станковски му пресуди на својот Работнички

Читај повеќе

Иницијаторите на фудбалската Супер лига најавуваат нов концепт

Читај повеќе
  • play_arrow

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Читај повеќе