Фудбалерите добија втора навивачка песна за ЕУРО

Филип Здравески
/ 01.06.2021 / 09:20

Во изведна на DNK и пријателите, после официјалната химна на ФФМ сега македонските фудбалски херои добија уште една песна.

Симпатичната мелодија и текст ги збогатува спотот во кој се појавуваат познати личности како Илина Арсова, Игор Џамбазов, Бени Шаќири, Кристина Арнаудова, Ферус Мустафов, Наум Петрески, Кристијан Станковски-Бомбакис, Андријана Јаневска, Сашко Коцев, Елена Ристеска и нејзината внука Делфина, актерот Тони Михајловски, коментаторот Тони Стојановски и многу други.

Се појавуваат и многу македонски спортски јунаци од другите спортови. Песната почнува со видео-повик од Кире Лазаров кој им посакува одличен настап на фудбалерите, а потоа се појавуваат и поранешниот НБА кошаркар Перо Антиќ, одбојкарските репрезентативци Никола Ѓорѓиев и Александар Љафтов, кошаркарот Војдан Стојановски, ракометарот Дејан Манасков...

Покрај сите нив во спотот се појавуваат и дел од фудбалерите како Елиф Елмас, Столе Димитриевски, Џани Алиоски, Дарко Велковски, Илија Несторовски, Енис Барди, Висар Муслиу, Бобан Николов, и нормално, селекторот Игор Ангеловски.

Музиката, текстот и аранжманот се дело на Панчо и Лазар Цветкоски.

Remote video URL
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Музика

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Read more

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Read more

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Read more

10 години од смртта на Ејми Вајнхаус – музичката икона која не сакаше да биде славна

Read more
 

Сцена

  • filter

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Читај повеќе

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Читај повеќе
  • play_arrow

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Читај повеќе

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Читај повеќе

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Читај повеќе